23 Sau Vyriškos ir moteriškos apyrankės iš natūralių akmenų. Poru apyrankes
Vyriskos ir moteriškos apyrankes iš natūralių akmenų
Apyrankės iš natūralių akmenų tai gražu ir labai naudinga. Natūralūs akmenys papuošalams suteikia gydomųjų savybių, nes akmenyse slypi didelė jėga. Viskas, kas žmogui reikalinga – tai yra išsiaiškinti, kokie mineralai jam tinka ir įsigyti su jais apyrankę. Toks gaminys bus galingas talismanas, amuletas ar tiesiog madingas aksesuaras.
Natūralaus akmens apyrankės reikšmė
Pirmosios žmogaus sukurtos apyrankės buvo nešiojamos ant kojų kaip magiška apsauga ir talismanai. Jie buvo gaminami iš įvairių gamtos išteklių (augalų sėklų, žievės, gyvūnų kaulų, akmenų). Be to, kiekviena medžiaga turėjo savo prasmę. Todėl suverta apyrankė turėjo keletą reikšmių. Atradus metalus, apyrankių prasmės išsiplėtė. Atsirado galimybė pasigaminti gražius juvelyrinius papuošalus, įdedant akmenis į apyrankes neišgręžiant juose skylių ir neklijuojant, kaip buvo daroma anksčiau, kad akmenukas neiškristų.
Keičiantis laikmečiui keitėsi ir apyrankių populiarumas. Jos arba buvo populiarumo viršūnėje ir buvo superkamos mados namų, arba iš viso nebuvo naudojamos. Tai, beje, daugiausia priklausė nuo drabužių. Jei tuo metu buvo madingi drabužiai ilgomis rankovėmis, apyrankių tiesiog nebuvo kaip mūvėti. Maždaug Renesanso laikais apyrankės pradėjo įgyti naują prasmę. Damos užsidėdavo kelias apyrankes arba tiesiog gaminosi papuošalus iš skirtingų brangiųjų ir pusiau brangių akmenų, kurių pirmosios raidės buvo susijusios su kokiu nors magišku ar svarbiu asmeniui žodžiu.
Bėgant metams, apyrankės simbolika daug kartų keitėsi, jos įgavo naujų prasmių. Taigi, pavyzdžiui, kai kuriose šalyse tai yra privalomas atributas per vestuves jaunavedžiams. Kai kuriose tautose apyrankes dovanoja nėščiai moteriai. Ji turėtų jas mūvėti iki gimdymo ir tik po visko nusiimti, kaip išsivadavimo simbolį. Šiuolaikiniame pasaulyje iš natūralių akmenų pagamintos apyrankės yra madingas papuošalas, stiprus amuletas ar talismanas (jei pasirinksite tinkamus mineralus). Indijoje ir kai kuriose kitose šalyse visi jas naudoja kaip atributą vestuvėse, tačiau būtent akmenys gaminyje turi esminę sakralinę prasmę.
Apyrankių įvairovė
Apyrankių įvairovė yra labai plati. Kietosios skirstomos į šarnyrines (sujungtas), uždaras ir spyruoklines, minkštosios – grandinines, pintas, sujungtas iš kelių grandžių, bižuterinės. Apyrankės taip pat gali būti sudedamos. Tai yra toks apyrankių tipas, kuomet galite pašalinti, pakeisti arba pridėti kai kuriuos elementus pagal pageidavimą. Taip pat yra teniso tipo apyrankės. Ir nors tai skamba kaip garsus sportas, iš tikrųjų tai yra užsegamos apyrankės, turinčios griežtą, lygų siluetą su aplink einančiais pasikartojančiais elementais (dažniausiai brangakmeniais ir pusiau brangiais akmenimis). Apyrankės iš natūralių akmenų būna įvairių rūšių.
Kietosios paprastai dekoruojamos įdedant akmenis į metalą iš išorinės (matomos) apyrankės pusės. Minkštosios – tai arba suverti karoliukai (ant siūlo, gumos, vielos), arba taip pat akmenys, įdėti į metalinę karūnėlę ir sujungti tarpusavyje.
Apyrankių zodiako ženklai
Apyrankėse gali būti tiek daugiau tiek mažiau akmenų, svarbiausia, kad jie būtų teisingai parinkti ir tiktų žmogui. Kaip parinkti apyrankę pagal zodiako ženklą? Ne visi akmenys tinka vienam ar kitam zodiako ženklui. Prieš įsigyjant natūralaus akmens apyrankę, turėtumėte įsitikinti, kad joje esantis mineralas yra nekenksmingas naujajam savininkui ir į jo gyvenimą įneš tik teigiamos energijos.
Naturalių akmenų apyrankių zodiako ženklai:
- Avinams vertėtų įsigyti žalią ar gelsvą apyrankę su ametistais, kalnų krištolu, deimantais.
- Jaučiams sėkmę atneš safyras, smaragdas, avantiurinas, jaspis.
- Geriausi akmenys Dvyniams yra citrinas, agatas ir pilkų, geltonų arba violetinių atspalvių berilas.
- Vėžys gali įsigyti papuošalų iš smaragdų, rubino arba mėnulio akmenį.
- Liūtui stiprus talismanas ar amuletas būtų rubinas, heliodoras, chrizolitas.
- Mergelėms tiks papuošalai su perlais, jaspiu, malachitu ar karneoliu.
- Svarstyklių akmenys – koralas, deimantas, lazuritas.
- Skorpionams tiks hematitas, opalas, koralas.
- Šauliams rekomenduojami safyras, topazas, deimantai, ametistai.
- Ožiaragiams – granatas, malachitas, oniksas-agatas.
- Vandeniams tik apyrankės iš ametistų, rožinio kvarco, granato.
- Žuvims atneš sėkmę – perlas, opalas, gagatas.
Apyrankių Metalai:
Jeigu apyrankės padarytos iš metalo ir natūralių akmenų, rinkti reikia ne tik mineralą bet ir metalą pagal zodiako ženklą.
Ugnies ženklams (Avinas, Liūtas) tinka varis, auksas ir kiti geltoni metalai.
Šaulys nors ir ugnies ženklas, dažniausiai renkasi sidabrą, bet jeigu žmogui patinka geltoni metalai žalos jie neatneš.
Jaučiams ir Svarstyklėms labiau tinka varis, bronza.
Žuvims ir visiems vandens ženklams (Skorpionas, Vėžys) verta sutelkti dėmesį į baltus metalus (baltas auksas, sidabras, platina).
Dvyniams rekomenduojamas sidabras.
Mergelėms tiks įvairus metalai, bet geriau rinktis iš „minkštų“ metalų, tokių kaip, sidabras, auksas, aliuminis, svarbu vengti titano ir platinos.
Ožiaragiams rekomenduojama platina.
Vandeniams verta atkreipti dėmesį į varį ir auksą.
Apyrankių katalogas:
Vyriskos apyrankės
Moteriškos apyrankės
Poroms
Kaip išsirinkti apyrankę iš natūralių akmenų vyrams ir moterims
Pasirinkimas turi būti apgalvotas ir apsvarstytas. Jeigu neteisingai išsirinkti modelį, spalvą arba akmenį, galima privilioti daug sunkumų o ne sėkmę. Apyrankės dydis turi būti toks, kad nekristų nuo rankos, bet ir nespaustų. Jeigu žmogus pats sau perka apyrankę sunkumų neturi būti. Sunkumai atsiranda tada, kai norima padaryti dovaną. Tokiu atveju reikia išmatuoti riešą bei pati apyrankę. Kitas variantas – paskolinti apyrankę ir pagal ją nupirkti analogišką. Prieš perkant apyrankę reikia žinoti kokie akmenys tinka žmogui, kad nuo apyrankės nebūtų negatyvios įtakos. Kiekvienas akmuo turi savo magiškųjų ir gydomųjų savybių. Taip pat apyrankę galima išsirinkti pagal poreikius. Pavyzdžiui „katės akis“ apsaugo nuo blogos akies, kalnų krištolas apsaugo nuo nemalonumų, neša sėkmę, ametistas neša sėkmę finansuose, agatas vilioja meilę.
Svarbu, kad apyrankė tiktu žmogui pagal stilių. Jeigu apyrankė perkama tam tikram renginiui, svarbu įvertinti drabužių spalvą, stilių bei kitas smulkmenas. Svarbu atkreipti dėmesį į intuiciją. Jeigu mineralai džiuginą, maloniai nešiojasi ant rankos, nesukelia diskomforto, tokią apyrankę gerą ir ją galima įsigyti. Kaip prižiūrėti apyrankę iš natūralių akmenų? Natūralūs akmenys gali būti labai trapus, todėl nešioti tokį papuošalą reikia labai atsargiai, kad nepažeisti. Laikyti apyrankės reikia atskirose dėžutėse, dėkluose su paminkštinimų viduje. Nerekomenduojama dėti keletą papuošalų į vieną dėžutę, jie gali daužytis vienį į kitus. Apytiksliai vieną kartą per mėnesį apyrankės reikia valyti. Valymas atliekamas įvertinus apyrankių ypatumus. Kai kurie metalai oksiduojasi, todėl juos negalima šlapinti. Tokiu atveju atliekamas sausas valymas (valymas minkštą medžiagą) arba nunešamą juvelyrui. Jeigu papuošalą galima plauti, pasirinkite silpną muilo tirpalą. Į tirpalą įmerkite vatos diskelį arba vatos pagaliuką, išvalykite akmenys, nuskalaukite ir nudžiovinkite.
Be komentarų