Produkto kategorijos
 

Ką reiškia Hamsa ranka su akmens apyrankė

Ką reiškia Hamsa ranka su akmens apyrankė

Apyrankes is akmenuku su „Hamsa“ ranka

Tikriausiai ne kartą atkreipėte dėmesį į apyrankes, karolius ar auskarus su pakabuku delno pavidalo, pirštais žemyn. Nes hamsa galima pamatyti pas kiekvieną papuošalų mėgėją.

Ria apyrankes įsigilino į istoriją ir sužinojo, kaip senovės talismanas tapo vienu populiariausių mūsų laikų papuošalų.

Apyrankė „Hamsa“ pritrauks tiek paprastų papuošalų, tiek amuletų, kerų ir talismanų gerbėjų dėmesį. Šis aksesuaras apjungia ezoteriką ir papuošalų meistriškumą. Tačiau galvojant apie tokią apyrankę, verta išsamiau išnagrinėti ir suprasti šio atributo tikslą ir tikrąją prasmę.

Hamsa, Fatimos ir Miriamo ranka, nėra tiesiog gražus papuošalas. Pradėkime, kaip bebūtų keista, nuo archeologijos – dėka jos mes žinome, kad šis simbolis buvo naudojamas senovės pasaulyje dar prieš islamo atsiradimą (sunku net pasakyti kada jis atsirado senovės pasaulyje). 

Visų pirma, hamsa vienokia ar kitokia forma buvo naudojama Mesopotamijoje, Senovės Egipto ir kitose senovės pasaulio civilizacijose. Tačiau, nepaisant visų kultūrinių skirtumų, prasmė buvo ta pati – amuletas buvo naudojamas apsaugoti nuo prakeiksmų ir piktų aplinkos ketinimų.

Apyrankė „Hamsa“ apsaugo ne tik nuo prakeiksmo. Savininkui suteikia ramybės, tikėjimo, kantrybės, laimės, sėkmės, klestėjimo, gausos. „Fatimos ranka“ sugeba padėti įsimylėjus, nes stiprina ir augina meilės jausmus. Sukuria harmoniją šeimoje.

 

 

Apyrankė su Hamsa ranka

„Hamsa“ yra Vidurių Rytų apsauginis amuletas, atviro delno formos su penkiais pirštais. 

Musulmonai šį simbolį taip pat vadina „Fatimos ranka“, o žydai – „Miriamo ranka“. Paprastai hamsa yra simetriška, nykščiais iš abiejų pusių ir neatspindi anatominės delno formos. 

Musulmonų hamsoje atsiranda akies atvaizdas, o žydų – Dovydo žvaigždė arba jo raidė.

Hamsa priskiriama daugybė kitų prasmių. Judaizme Fatimos ranka simbolizuoja taiką ir viltį, o ezoterine prasme – ji primena penkis kiekvieno žmogaus jausmus ir padeda „sureguliuoti“ šeštąją – nuojautą.

Fatimos (Hamsa) ranka yra amuletas-apyrankė, nereikalaujanti specialių naudojimo taisyklių. Pagrindinis kriterijus yra savininko ketinimai – jei jie bus geri, hamsa pritrauks sėkmę visose gyvenimo srityse ir apsaugos nuo blogio, jei blogai, tai pavers juos prieš jį.

Ria apyranke su Hamsa ranka ir obsidiano akmenukais

„Hamsa“ Apyrankes is akmenuku – talismanas nuo prakeiksmo pagamintas žmogaus rankos pavidalu, nes simbolizuoja jėgą, stiprybę, galią ir valdžią. Skaičius penki – pirštų skaičius – žymi žmogaus kūną. Delno simetrija reiškia sielos ir kūno išorinę ir vidinę pusiausvyrą.

Hamsa apyrankė padeda stiprinti ir skatinti asmenybės raida. Todėl puikia tiks kaip dovana sau arba savo artimam žmogui. 

Toks aksesuaras prisideda prie tolygios visos asmenybės raidos. Su jo pagalba jūs netgi galite užimti svarbesnį vaidmenį visuomenėje, tapti autoritetingesniu. „Hamsa“ padarys savininką tvirtu, atkakliu, ištvermingu, suteiks pasitikėjimo ir užtikrins klestėjimą. Toks papuošalas atrodys elegantiškai su bet kokia apranga, jį galima dėvėti tiek ant dešinės, tiek ant kairės rankos.

 

Moteriskos apyrankes ir vyriškos apyrankės

Kilmė

Archeologiniai duomenimis, žemyn nukreipta hamsa buvo naudojama kaip apsauginis amuletas dar iki atsirandant daugumai religijų. Universalų apsaugos ženklą, atviro dešiniojo delno vaizdą galima pamatyti net Mesopotamijos amuletuose „Inannos ranka“ (arba „Ištaro ranka“), “Mano Pantea” amulete, Budos mokomojoje ir apsaugos mudroje (Dharmachakra mudra). Kiti dieviškos apsaugos simboliai, pagrįsti rankos atvaizdu, yra: Veneros (arba Afroditės) ranka ir Marijos ranka, kurie buvo naudojami apsaugoti moteris nuo prakeiksmo, padidinti vaisingumą, laktaciją, užtikrinti sveiką nėštumą ir sustiprinti silpną kūną.

Galbūt yra ryšys tarp “Hamsa” ir “Mano Pantea:, amuleto, senovės egiptiečiams žinomo kaip „du pirštai“. Šiame amulete du pirštai simbolizuoja Izidę ir Ozirį, o nykštis yra jų vaikas Horas. „Du pirštai“ buvo naudojami tėvų dvasiai iškviesti, siekiant apsaugoti vaiką.

Hamsa kilmės pėdsakai randami Kartaginoje (Finikijoje), kur aukščiausios dievybės Tanito ranka (arba kai kuriais atvejais vulva) buvo naudojama apsisaugant nuo prakeiksmų. Anot Bruno Barbatti, šis motyvas tuo metu buvo svarbiausias magijos ženklas islamo pasaulyje, nors daugelis šiuolaikinių reprezentacijų ir toliau aiškiai rodo sekso simbolikos kilmę.

Apyrankės su Hamsa Ranka

Apyranke su hamsa ranka

Musulmonų hamsa

Islame penki pirštai ant rankos reiškia pranašo Mahometo šeimą: pranašas Mahometas, Fatima Zahra, Imamas Ali, Imamas Husseinas, Imamas Hasanas. Taip pat hamsa amuletas simbolizuoja penkis islamo stulpus: tikėjimą, pasninką, hadžą, maldą, atsidavimas. Antrasis talismano vardas siejamas su legenda apie pranašo Muhammado dukterį – Fatima, kuri pradėjo delnu maišyti verdančią chalvą, sužinojusi, kad jos vyras Ali į namus atsinešė naują žmoną. Ši legenda neatitinka istorinių faktų, nes Ali vedė kitas moteris tik po Fatimos mirties.

Ispanijoje, pasibaigus islamo valdžiai, hamsa buvo naudojama gana plačiai, kol imperatoriaus Karolio V 1526 m. sušauktas Vyskupų komitetas neišleido dekretą, draudžiantį Fatimos ranką, bei panašaus pavidalo amuletus.

Hamsa yra populiarus tarp berberų ir dėl savo svarbos berberų bei arabų kultūrose tapo Alžyro herbo dalimi.

Žydų Hamsa ranka

Hamsos kelią žydų kultūroje, ypač žydų bendruomenėse Sephardi ir Mizrahim, galima atsekti nuo jo naudojimo islame. Hamsa priėmė ir naudojo žydai, gyvenantys islamo pasaulyje. Judaizme hamsa taip pat žinoma kaip „Yad ha-hamesh“ („Penkių ranka“) arba „Miriamo ranka“, pavadintaMiriamo, Mozės ir Aarono sesers, vardu. Hamsa taip pat siejamas su penkiomis Toros knygomis.

Hamsa naudojamas kaip apsauginis amuletas nuo prakeiksmų. Jį galima rasti prie įėjimo į namą, automobilyje, ant raktų pakabukų, apyrankių ir pakabukų. Dažnai hamšos centre dedami kiti simboliai, apsaugantys nuo prakeiksmų – žuvies, akies ar Dovydo žvaigždės simboliai. Manoma, kad mėlyna, o ypač šviesiai mėlyna spalva, taip pat apsaugo nuo prakeiksmų. Dažnai galima pamatyti tokios ar kitos spalvos hamsas dekoruotas. Judaizme hamsos dažnai puošiamos maldomis, pavyzdžiui, „Shema Yisrael“ („Klausyk, Izraelis“ yra viena pagrindinių maldų), „Brahat ha-Bayt“ (namų palaiminimas), „Tfilat ha-Derekh“(keliautojų malda) ar kiti judaizmo palaiminimai..

Amuleto galia yra tokia didelė, kad 16 amžiuje jis buvo persekiojamas imperatoriaus Karolį V. vyskupų komiteto. Jų nutarimu amuletas buvo uždraustas visoje imperijoje. Išleistas įstatymas uždraudė ne tik dėvėti talismaną rankos pavidalu, bet ir visus jo galimus atvaizdus.

„Hamsa“ tipo vyriškos ir moteriškos apyrankė tinka visiems.

Jei jums labiau patinka stilius ir nemėgstate per daug „prašmatnių“ aksesuarų ir detalių juose, pasikliaukite minimalistiniu talismanu, kuris taps įvaizdžio akcentu, tik pabrėžiantis jo išskirtinę išvaizdą. Tai puikus pasirinkimas elegantiškai akmeninei apyrankė su hamsa, kartu su kitais apyrankių akcentais jis tiks tiek prie kostiumo, tiek leidžiant aktyvų laisvalaikį gamtoje ir mieste. 

Vyriškos apyrankės

Moteriškos apyrankės

Be komentarų

Paskelbti komentarą